LOADING

 

Bike Park Kasina – wielkie otwarcie!

BIKE PARK KASINA

 

Bike Park Kasina składa się na chwilę obecną z 9 tras rowerowych – część z nich otwieramy już 1 lipca, pozostałe będą systematycznie otwierane jeszcze w sezonie 2017.

Najłatwiejsze trasy typu Family (Family i Family Plus) są przystosowane dla każdego rowerzysty górskiego, także dla rodzin z dziećmi. Trasy Family i Family Plus są w całości stworzone koparką, o łagodnym nachyleniu 2-6%, całość tras jest wysypana surowcem i ubita, z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami. Trasa Family jest najdłuższą z naszych tras.

Dysponujemy również pięcioma trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności – znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy ENDURO, jak i zjazdowcy poszukujący mocnych wrażeń. Trasy zjazdowe wyposażone są w skocznie różnej wielkości, odcinki, takie jak ROCK GARDEN, elementy skomplikowane technicznie z dużą ilością korzeni, uskoków. Trasy zjazdowe umożliwiają różną prędkość przejazdów – najłagodniejsze są poprowadzone naturalną ścieżką przez las.

Kolejna trasa to B-line wyposażony w wiele skoczni i band, nadający się również dla kolarzy na różnych stopniach zaawansowania. B-line jest trasą stworzoną i wyprofilowaną przy użyciu koparki, o charakterystyce typu FLOW, ze skoczniami typu stolik – każdy rowerzysta górski począwszy od tych wstępnie średniozaawansowanych, może na tej trasie jeździć lub skakać.

Najbardziej wymagająca trasa, pod wdzięczną nazwą ARNOLD, jest wyposażona w liczne skocznie z przymusowymi lotami, rozwija się tutaj znaczną prędkość– tylko dla zaawansowanych.

W Bike Park Kasina znajdziecie również dwie dzikie, całkiem naturalne trasy o profilu ENDURO.

 

 

WYPOŻYCZALNIA, SKLEP, SERWIS

 

W Bike Park Kasina, zaraz przy dolnej stacji wyciągu, możecie wypożyczyć rowery górskie marki Intense, o różnej specyfikacji sprzętowej, a także inny sprzęt konieczny do jazdy, m. in. kamery Go Pro, ochraniacze, kaski, gogle, a także kompletny strój.
Bike Park wyposażony jest również w sklep rowerowy Arek Bike Center, w którym znajdziecie wszystko, co może uszczęśliwić kolarza. Współpracujemy szeroko z markami takimi jak Uvex, Fox, Evoc, Intense, Nutrend, HCC, Candy Ray, Maxxis oraz wieloma innymi.
Przy Bike Parku działa również profesjonalny serwis rowerowy.

 

SZKOŁA, OBOZY I LEKCJE

 

W Bike Parku Kasina działa szkoła rowerowa ABC Arek Bike Center, znana w całej Polsce  – istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych, grupowych, weekendowych oraz w obozach rowerowych. Nasza szkoła dysponuje dużym doświadczeniem w szkoleniu zarówno amatorów, jak i sportowców najwyższej światowej klasy. Trenowali i trenują z nami ludzie zajmujący się jazdą na rowerze tylko dla rozrywki, ale także uczestnicy i medaliści Igrzysk Olimpijskich. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych i profesjonalnych instruktorów kolarstwa, m.in. Arkadiusz Perin, Jacek Gardoń, Maciej Hojnor, Tomasz Jezierski.

 

 

ŚWIĘTUJ Z NAMI 200 LAT OD POWSTANIA ROWERU!

 

Kasina Wielka to miejsce do tej pory znane z przyjaznego, zwłaszcza dla Małopolan, stoku narciarskiego. Obecnie staramy się rozwinąć ośrodek w całoroczny obiekt rekreacyjny. Bike Park Kasina jest kolejną realizacją tego planu. Pod względem rozmiaru prawdopodobnie największy w Polsce.

 

“W 1817 roku wynalazca o imponująco rozbudowanych personaliach wsiadł na skonstruowane przez siebie urządzenie i w ciągu godziny pokonał 12 kilometrów.”  200 lat temu Karl Drais zbudował pierwowzór roweru tzw. maszynę biegową. Pojazd wprawiano w ruch poprzez odpychanie się nogami od ziemi. Osiągana prędkość ok. 13-15 km/h.

 

W tym roku przypada 200 lat powstania roweru i chcemy poprzez swoje działania pokazać wyjątkowość tej rocznicy na terenie naszego województwa. Działania związane z ekologią, wypromowały rower, jako bezpieczny dla środowiska sposób transportu. Rower jest jedną z ulubionych form spędzania aktywnie czasu wolnego przez całe rodziny. I nie należy zapominać, że w wielu miejscach świata jest to podstawowy, codzienny środek transportu.

 

Rok ten jest też wyjątkowy w naszych ośrodkach: Słotwiny Arena i Kasina, gdzie podejmujemy akcje związane z rowerami. Za nami zawody rowerowe dla dzieci o puchar Słotwin Areny. Kolejne działania po otwarciu Bike Park Kasina to przedszkole rowerowe, szkoła rowerowa i budowa pumptracka.

 

PROGRAM OTWARCIA BIKE PARK KASINA

 

Podczas otwarcia zaplanowane zostały:

 • zawody rowerowe dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych
 • przedszkole rowerowe
 • szkoła rowerowa
 • testy sprzętu
 • pokazy specjalne

Chcielibyśmy, aby rozpoczęcie działalności Bike Park Kasina było wielkim świętem dla wielbicieli roweru, również przy okazji tak znaczącej rocznicy, jak 200 lat od wynalezienia pojazdu, będącego jego pierwowzorem.

 

Sobota

Start: 11.00 – 18.00

 

11.10-12.00 – uroczyste otwarcie Bike Park Kasina

11.00-18.00 – zapisy na niedzielne zawody dla dzieci (sklep ABC)

12.00 – zbiórka dla dzieci, które chcą uczestniczyć w treningu (przed sklepem ABC)

12.00-16.00 – trening przed zawodami dziecięcymi z szkoleniowcem

16.00 -18.00 – ognisko + własnoręczne pieczenie kiełbasek

Akcje całodzienne:

 • przedszkole rowerowe dla dzieci
 • strefa relaksu przy Karczmie
 • Kubusiowy plac zabaw
 • testy kamer Go Pro (sklep ABC)
 • testy ochraniaczy (sklep ABC)
 • konkursy – do wygrania karnety całoroczne
 • grill/ognisko
 • miasteczko wystawców

 

Niedziela

Start: 11.00 – 18.00

 

11.00 – zbiórka dla dzieci, które chcą uczestniczyć w treningu (przed sklepem ABC)

11.00-13.00 – zapisy na zawody dla dzieci (sklep ABC)

11:00-13:00 – szkolenia dla dzieci

14:00 – start zawodów – dwa przejazdy – finał i eliminacje – przewidywany koniec ok 16:30

15:00 – 18:00 – ognisko + pieczenie kiełbasek

17:00 – dekoracja zwycięzców + zaraz po dekoracji konkurs o karnety całoroczne

Akcje całodzienne:

 • przedszkole rowerowe dla dzieci
 • strefa relaksu przy Karczmie
 • Kubusiowy plac zabaw
 • testy kamer Go Pro (sklep ABC)
 • testy ochraniaczy (sklep ABC)
 • konkursy – do wygrania karnety całoroczne
 • grill/ognisko
 • miasteczko wystawców

 

Zawody rowerowe dla dzieci – dokumenty do pobrania

Zgoda na udział

Regulamin szkoleń rowerowych dla dzieci

Regulamin zawodów dla dzieci

 

Zapraszamy. U nas nuda się nie uda!