LOADING

 

O bike parku

Kasina Wielka jest niezwykle spokojną i urokliwą miejscowością, w sam raz na oderwanie się od rzeczywistości i rowerowy wypoczynek. Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów! Coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, rodziny z dziećmi, jak i zaawansowani amatorzy. Dobry trening gwarantujemy również zawodnikom. Dysponujemy infrastrukturą około sportową, taką jak karczma, wypożyczalnia, serwis rowerów czy szkoła rowerowa. Kasina ma swoją tradycję związaną z rowerami. Pierwsze trasy powstały tutaj właściwie na krótko po tym, jak ten sport pojawił się w Polsce.

 

Idea stworzenia jeszcze nie Bike Parku, a po prostu trasy zjazdowej na Śnieżnicy, zrodziła się w 2007 r. Inicjatorami, a zarazem wykonawcami pierwszej linii, tzw. Pucharówki byli znani w środowisku DH bracia Wincenciak (Biotop) oraz nieistniejące już Niepołomickie Stowarzyszenie Rowerowe. Do realizacji tego szalonego, jak na ówczesne czasy, planu doszło w 2008 roku. Trasa o długości ok 1600 m przebiegała częściowo środkowym lasem, jak i pod liną kolejki. Została wykonana w całości ręcznie, a jedynym elementem wykonanym przy użyciu sprzętu, było lądowanie finałowej hopy, na której rekordziści wykonywali skoki sięgające 19m! W czerwcu 2008r na tej trasie odbyły się eliminacje Pucharu Polski. Zawody bardzo udane z wysoką frekwencją (ok. 300 zawodników).

 

W późniejszych latach trasa była odświeżana z różnym powodzeniem. O istnieniu Bike Parku można mówić od 2014 roku. Jego pomysłodawcą był Filip Janiszewski. Antidote Bike Park stanowiły cztery trasy: stara trasa braci Wincenciaków, nazwana Antidote Race Line, Biotop Line, Jaws Sweet One i Funn Line. W 2015r na trasie Race Line odbyły się Mistrzostwa Polski DH. Rok 2016 był przełomowym rokiem dla stacji (montaż nowej, wyprzęganej kolejki Doppylmayr oraz gigantycznej inwestycji w Park Rowerowy).

 

Na chwilę obecną jesteśmy największym tego typu obiektem w Polsce, posiadamy dziewięć tras o różnych profilach i o różnym poziomie trudności. Dysponujemy bardzo nowoczesnym i szybkim wyciągiem kanapowym, który wywiezie Ciebie i Twój rower na szczyt w zaledwie 5 minut!

 

Budowniczy Bike Park Kasina:

Bike Park

Arek Perin

jest związany z kolarstwem, szkoleniami i infrastrukturą rowerową od wielu lat. Ma na swoim koncie ponad 50 wykonanych tras, poczynając od pump tracków, poprzez różnego rodzaju bike parki, skończywszy na prywatnych torach szkoleniowych m.in. dla Mai Włoszczowskiej. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski DH, Mistrzem Polski ENDURO 2015, trenerem i selekcjonerem Polskiej Kadry Kolarstwa Zjazdowego oraz trenerem technicznym Mai Włoszczowskiej i Marka Konwy, a także wielu innych. Jest uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Rower jest jego życiową miłością od zawsze, poświęca mu każdą wolną chwilę i chętnie podzieli się z Wami swoimi umiejętnościami i doświadczeniem!

Artur Green Kołodziej

swoją przygodę z rowerem zaczynał już w 1995, jako zawodnik krakowskiego Ikatur Giant team. Po kilkuletniej przerwie (2001-7) powrócił do kolarstwa górskiego, ale już do dyscyplin grawitacyjnych (Downhill, Enduro). Od 2007r. związany z Dh-zone.com. wówczas największym portalem DH.  Założyciel Downhill24.bike, portalu o aktualnym globalnym zasięgu. Wciąż pasjonat 2 kółek, od 2016r. związany z Arek Bike Camps.

Jacek Gardoń

Mistrz Polski Instruktorów narciarstwa, reprezentant Polski. Członek kadry pol-ski Demo Team. Na nartach spędza około 7 miesięcy w roku. Pozostały czas w roku poświęca rowerom. W sezonie rowerowym trener kolarstwa zjazdowego, prowadzący obozy rowerowe i koordynujący prace w Bike Park Kasina.

19.10.2016
04.11.2016
15.12.2016
21.03.2017
10.05.2017
01.06.2017