LOADING

 

FAQ

Jaki potrzebuje rower do bike parku?

Zalecamy rower full suspension o skoku co najmniej 120/120 mm na wszystkie trasy nieutwardzane. Natomiast na trasach utwardzanych maszynowo czyli  Famili Snake B-line bez problemu można jeździć na zwykłym rowerze MTB. Na trasach DH możliwa jest jazda, na rowerze typu hardtail tzn. bez tylnego zawieszenia.zależy to jedynie od preferencji oraz umiejętności raidera.

Czy na miejscu mogę wypożyczyć właściwy rower?

Obok stacji wyciągu znajduje się sklep Arek Bike Center w którym wypożyczyć można rowery marki Intense, doskonale spisujące się na bikepark’owych trasach. Doborem oraz profesionalnym ustawieniem sprzętu zajmie się obsługa sklepu.

Czy mogę wybrać się do bike parku z dzieckiem?

Na terenie bike parku znajdują się dwie trasy przystosowane dla dzieci tj. Famili oraz Snake. Nieopodal dolnej stacji kolejki mieści się pumptrack z liniami o różnych stopniach trudności. Jest to doskonałe miejsce do ćwiczeń wprowadzających do nauki kolarstwa górskiego. W sklepie Arek Bike Center można również zapisać dziecko do sezonowej szkoły rowerowej, na szkolenie weekendowe z trenerem oraz lekcje indywidualne. Z powodzeniem szkolimy dzieci od 5 roku życia.

Czy w okolicach bike parku znajduje się parking?

Oczywiście, w bezpośredniej lokalizacji stacji dolnej kolejki  znajduje się duży bezpłatny parking.W trakcie zabawy w bike parku można po każdym zjeździe podjechać do samochodu.

Czy w pobliżu znajduje się punkt gastronomiczny?

Obok dolnej stacji wyciągu zlokalizowana jest karczma z tradycyjnym polskim jedzeniem. Natomiast przy górnej stacji wysiadkowej znajduje się bufet z jedzeniem typu fast food.

W sklepie Arek Bike Center można zaopatrzyć się w różnego typu odżywki, batony oraz żele energetyczne dla sportowców.

Czy mogę podszkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze górskim?

Arek Bike Center oferuje różne pakiety szkoleniowe począwszy od szkolenia podstawowego do zaawansowanego na wszelkiego rodzaju trasach. Na lekcje należy natomiast zapisywać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem techniki jazdy zadzwoń i umów się z trenerem.

Jak działa wyciąg rowerowy?

Na każdym krześle kolejki znajduje się pojedynczy hak rowerowy. Przeszkolony pracownik obsługi wyciągu pomoże zarówno przy wsiadaniu jak i wysiadaniu każdemu użytkownikowi bike parku. Jeśli posiadamy regulowaną sztycę podsiodłową należy pamiętać żeby zawsze zawieszać rower z wyciągniętą maksymalnie sztycą.

Co zrobić jeśli ulegnę nieszczęśliwemu wypadkowi?

W pierwszej kolejności jeśli jest to możliwe, staramy się zwrócić uwagę innych użytkowników bike parku i co za tym idzie prosimy ich o zabezpieczenie miejsca wypadku. Następnie informujemy Górskie Ochotnicze Pogotowei Ratunkowe GOPR Sekcja operacyjna Limanowa tel. alarm. 985, numer ratunkowy w górach 0 601 100 300 tel do oddziału. (018) 337-19-99, tel. kom. 0 504 127 863

O czym muszę pamiętać wybierając się do bike parku?

Ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo bezwzględnie należy wyposażyć się w kask rowerowy. Preferowany jest kask typu fullface. Pamiętajmy również o ochraniaczach w szczególności na łokcie i kolana. Zalecamy również buzery oraz zbroje dla użytkowników którzy zamierzają rozwijać duże prędkości oraz korzystać z skoczni.

Strój rowerowy powinien być dostosowany do aktualnej pogody. Prosze pamiętać o takich akcesoriach jak okulary, google, rękawiczki i błotniki. Prognozę pogody na nadchodzące dni można sprawdzić w internetowej aplikacji Bike Park Kasina ABC.

Gdzie uzyskam informacje o aktualnie czynnych trasach?

Informacje o otwarciu/ zamknięciu poszczególnych tras, a także o godzinach otwarcia bike parku można sprawdzić w naszej darmowej aplikacji Bike Park Kasina ABC. Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android, dostępna do pobrania w sklepie Play.