FAQ

Jaki potrzebuje rower do Bike Parku?

Zalecamy rower full suspension o skoku co najmniej 120/120 mm na wszystkie trasy nieutwardzane.

Natomiast na trasach utwardzanych maszynowo czyli  Famili Snake B-line bez problemu można jeździć na zwykłym rowerze MTB.

Na trasach DH możliwa jest jazda, na rowerze typu hardtail tzn. bez tylnego zawieszenia, zależy to jedynie od preferencji oraz umiejętności rider’a.

Czy na miejscu mogę wypożyczyć właściwy rower?

Obok stacji wyciągu znajduje się Wypożyczalnia rowerów. W związku z dużym zainteresowaniem sugerujemy jednak zarezerwować rower online wcześniej przez naszą stronę.

 

Czy mogę wybrać się do Bike Parku z dzieckiem?

Oczywiście, na terenie Bike Parku znajdują się dwie trasy przystosowane dla starszych i jeżdżących dzieci tj. Famili oraz Snake.

Nieopodal dolnej stacji kolejki mieści się Arena Młodego Rowerzysty, z pumptrack’iem z liniami o różnych stopniach trudności. Jest to doskonałe miejsce do ćwiczeń wprowadzających do nauki kolarstwa górskiego zarówno na rowerkach biegowych jak i większych, górskich.

W Szkole Rowerowej można również zapisać dziecko na szkolenie weekendowe z trenerem oraz lekcje indywidualne. Z powodzeniem szkolimy dzieci od 5 roku życia.

Młodszym dzieciom proponujemy wypożyczenie rowerków biegowych PUKY (na miejscu w naszej Wypożyczalni) oraz zabawę na naszym fantastycznym placu zabaw.

Zobacz więcej: Dla dzieci

Czy w okolicach Bike Parku znajduje się parking?

Oczywiście, w bezpośredniej lokalizacji stacji dolnej kolejki  znajduje się duży bezpłatny parking.

 

Czy w pobliżu znajduje się punkt gastronomiczny?

Obok dolnej stacji wyciągu zlokalizowana jest Karczma z tradycyjnym polskim jedzeniem oraz Bistro.

W sklepie rowerowym można zaopatrzyć się w różnego typu odżywki, batony oraz żele energetyczne dla sportowców.

Czy mogę podszkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze górskim?

Nasza Szkoła Rowerowa oferuje różne pakiety szkoleniowe począwszy od szkolenia podstawowego do zaawansowanego na wszelkiego rodzaju trasach.

Na lekcje należy zapisać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem techniki jazdy zadzwoń i umów się z trenerem!

Jak działa wyciąg rowerowy?

Na każdym krześle kolejki znajduje się pojedynczy hak rowerowy, na którym zawieszamy rower. Jeśli posiadamy regulowaną sztycę podsiodłową należy pamiętać żeby zawsze zawieszać rower z wyciągniętą maksymalnie sztycą.

Co zrobić jeśli ulegnę nieszczęśliwemu wypadkowi?

Prosimy o zapoznanie się z zasadami Postępowania w razie wypadku.

O czym muszę pamiętać wybierając się do Bike Parku?

Ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo bezwzględnie należy wyposażyć się w kask rowerowy. Preferowany jest kask typu fullface. Pamiętajmy również o ochraniaczach w szczególności na łokcie i kolana.

Zalecamy również buzery oraz zbroje dla użytkowników którzy zamierzają rozwijać duże prędkości oraz korzystać z skoczni.

Strój rowerowy powinien być dostosowany do aktualnej pogody. Prosimy pamiętać o takich akcesoriach jak okulary, google, rękawiczki i błotniki.